Ara
Close this search box.

Black Ice Audio’nun ortak felsefesi ve hedefi, sektördeki en yüksek değeri sunarak elit hifi sesi mümkün olduğunca çok insan için erişilebilir kılmaktır. Bu nedenle, ister HiFi donanım ve lambalara yeni başlıyor olun, ister devrelerini ve bileşenlerini bilen deneyimli bir müzik tutkunu olun – Black Ice Audio ürünleri olağanüstü bir dinleme deneyimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle markanın sloganı sağdaki gibidir >>>

Black Ice Audio Products

Fusion F35

Fusion F35

Lambalı stereo güçlendirici Fusion F35, Jim Fosgate’in son tasarımı, çığır açan ODYSSEY teknolojisiyle birlikte dokunmatik

FOZ XTR

XTR, kanallar arası ayrımı arttırarak ses sahnesindeki imajları daha kesin oluşturur ve böylelikle hemen her

FOZ SSX

Sistemi değil, canlı deneyimi duyun. SSX, kişisel dinleme alanınızda dinlemenizi daha yukarılara çıkarmak için zarif

Glass FX DAC DSD WiFi

Glass FX DAC DSD WiFi, dijital sisteminizden doğal, organik analog ses elde etmenizi sağlar. Sinyal

Glass FX Headphone Amp

FX kulaklık amfisi, kulaklıkla dinlemeye pürüzsüz ve doğal ses kazandırır. Bir çift kulaklığı çalıştıran iki

Fusion F360

F360, sistemde ve odada hata aramayı ortadan kaldırır. İdeal preamplifikatör nedir – kontrol, kontrol, kontrol.

Fusion F22

Yeni Fusion F22, Jim Fosgate tarafından geliştirilmiş çığır açan yeni bir devre tasarımı üzerine geliştirilen,

Odyssey Devresi

Tüm F Serisi Amplifikatörlerde bulunur

 

Odyssey devresi, ses amplifikatörleri dünyasında yeni olan evrimsel bir lambalı devre teknolojisidir.

 

İki kazanç aşamasından oluşan sinyal yolunu basitleştirir ve yol boyunca faz dönüşümünü azaltır. Bu yeni konsept bozulmayı azaltır ve negatif geri beslemeyi (NFB) 4.5dB’ye indirerek en sevdiğiniz müzik için istikrarlı bir ortam yaratır.

 

Sonuçlar, pürüzsüz ayrıntılı tizler, tam ağırlıklı bir orta ses, üç boyutlu, açık, geniş ve derin bir ses sahnesi ve herhangi bir transistörlü amfi ile rekabet edecek baslar ile çarpıcıdır. Genel olarak iyi bir ses ve performans dengesi sunar.

 

 

Bu devre, tüm Black Ice Audio F-Serisi güçlendiricilerde kullanılır.

 

Uzun kariyerim boyunca 100’ün üzerinde lambalı güçlendirici inşa ettim ve oradaki tüm tasarımların güçlü ve zayıf yönlerini analiz ettim. Odyssey’nin amacı, önceki devrelerin sınırlamaları olmadan bir devre tasarlamaktı.

 

En önemli şeylerden biri, amplifikatörün etrafındaki negatif geri besleme döngüsündeki aşamaların miktarını azaltmaktır. Çoğu push pull güçlendirici üç veya dört aşama kullanır. Her kademe ve çıkış transformatörü, yüksek ses frekanslarında bir miktar faz kaymasına neden olur.

 

Negatif geri besleme ile bu amfileri koşulsuz olarak stabil hale getirmek çok zordur ve nasıl yaparsanız yapın ses bozulur. Tam güçte bozulmayı %1’in altında tutmak için negatif geri besleme gereklidir, bazı amfiler 20 ila 30 DB geri besleme kullanır.

 

Odyssey devresi, çok düşük negatif geri beslemeli simetrik bir itme çekme tasarım konfigürasyonudur. Giriş ve çıkış aşaması olmak üzere sadece iki aşaması vardır. Giriş aşaması, SSRP konfigürasyonunda bir 12AX7 ikili triyot kullanır, yüksek kazanç, düşük distorsiyon ve düşük çıkış empedansına sahiptir, böylece çıkış tüpleri doğrudan tampon olmadan sürülebilir.

 

Biri negatif, diğeri pozitif olmak üzere iki negatif geri besleme döngüsü vardır. Sadece 4.5DB negatif geri besleme için ayarlanmıştır, bu da hiçbir sesli yan etkiye neden olmaz ve amfiyi sabit tutmak için karmaşık ağlara gerek yoktur, kare dalgalar mükemmeldir.

 

Yalnızca 4,5 DB negatif geri besleme ile tam güçte bozulmayı %1’in altında tutmak için giriş aşaması denge voltajı, çıkış aşamasındaki bozulmayı iptal edecek şekilde ayarlanır.

 

Dimension Pro

Foz SSX Sound Stage Expander ve F360 Preamp’ta bulunur

Dimension Pro, çığır açan bir ‘boyutsal şekillendirme’ devresidir – size odanızdaki ses sahnesinin boyutunu ayarlama yeteneği vererek müziğinizi özel bir deneyime dönüştürür.

Bu devre, yerini bulamamış hoparlörler ve kontrol edilmesi zor odalar için elektronik bir düzeltmedir. Dimension Pro düğmesinin çevrilmesiyle hoparlörler ve oda kaybolacaktır. Dinleyiciye ses sahnesini odaklama veya genişletme yeteneği verir.

Sonuçlar, artırılmış üç boyutlu sahne ve odanın duvarlarının ötesine genişleme yeteneğine sahip geniş bir ses sahnesidir.

Dahili Üst ve Alt frekans eşitleme, boyut kontrolü, sinyal yönü göstergesi, arka kanal seviye kontrollü isteğe bağlı ambiyans surround çıkışları, 5 giriş ve bir kayıt döngüsü giriş ve çıkışına sahiptir. Kaynaklar ve güçlendirici arasında bağlanır.

Giriş katında, odyofillerin favorisi haline gelen, negatif geri besleme içermeyen 6SN7 çift triyotlu tüp kullanılır. Yüksek EQ kontrolü artı ve eksi 11dB ve Bas EQ artı ve eksi 15dB artırma sağlar veya her iki EQ’yu bir baypas anahtarıyla keser.

Boyut kontrolü orta konumdayken baypas haldedir, saat yönünde sahne genişliğini ve derinliğini artırır, saat yönünün tersine sahne genişliğini ve derinliğini azaltır, bu da merkez diyalog kanalının sesini daha yüksek ve film izlemek için daha odaklı hale getirir.

Yüksek voltajlı B+ besleme, yumuşak (yavaş) devreye girer ve düşük çıkış empedansına sahiptir ve ac uğultuya neden olacak ac dalgalanması yoktur. Devre tasarımı, kısa ve doğrudan ses yolları, sinyal topraklaması ve besleme kanalları ile bir sanat eseridir. Tüm devrede üst kalite ve en iyi ses veren bileşenler kullanılmıştır.

Geniş ve derin ses sahnesi isteğe bağlı surround’lar takıldığında daha da büyük ve geniş olacaktır. Ses çok müzikal, pürüzsüz, sıcak, tatlı ve ayrıntılıdır. Kontroller, kullanıcının sesi kendi beğenisine göre uyarlamasını sağlar.

 

 

Bu cihaz, bas güçlendirme, boyut kontrolü, yön göstergesi özellikli ve üç girişi olan bir lambalı ses işlemcisidir. Birlik kazancı vardır ve bir sinyal kaynağı ile amplifikatör/preamplifikatör veya kayıt döngüsü arasında bağlanabilir.

 

Boyut kontrolü, ses sahnesi derinliğini ve genişliğini ayarlar. Orta konumda, baypas içindedir ve hiçbir etkisi yoktur, kumandayı saat yönünde çevirmek sahne genişliğini ve derinliğini arttırır, saat yönünün tersine çevirmek sahneyi daraltır ve derinliği azaltır. Bu, orta kanal sesini daha yükseltecek ve film izlemek için daha odaklı hale getirecektir.

 

Yönlü ekran, dört ana yöndeki, orta ön, orta arka, sol ve sağdaki bases enerjisini gösterir. Bas güçlendirme kontrolü, düşük frekansların seviyesini artırır. Sinyal yolu 9 pinli 12AU7 ikili triyot tüp ile ayrıntılı, sıcak ve pürüzsüz bir analog ses verir. (12AU7, F360’ta kullanılan sekizli 6SN7’nin yakın bir kuzenidir).

 

Devre kartı tasarımı, kısa doğrudan sinyal yolları, topraklama döngüleri olmadan topraklama ve mükemmel besleme ile çok temizdir. Parçalar yüksek kalitededir, en iyi ses ve uzun vadeli güvenilirlik için seçilmiştir. Ses çok müzikal olup herhangi bir tüp veya transistörlü ses sisteminin performansını arttırır. Kontroller, kullanıcının sesi kendi beğenisine göre uyarlamasını sağlar.

 

ABD patenti 5,883,832’nin bir parçasıdır.

F360 Space Matrix Circuit

Yalnızca F360 Preamp’ta bulunur

360 Space Matrix Devresi, surround ses hareketini başlatan orijinal devredir.

Devre, iki kanallı bir stereo sistem için üç boyutlu derinliği artırmak üzere tasarlanmıştır. Arka kanallar eklenerek daha fazla ambiyans ile ön kanallar desteklenir ve daha mekansal derinlik ve ses sahnesi içerisinde daha iyi üç boyutluluk elde edilir.

Sonuçta daha gerçekçi bir sunum elde edilir ve odanız kaydın yapıldığı mekana dönüşür. 

Crosstalk Reduction Circuit

Found in F159 Phono Stage Preamp and Foz XTR Crosstalk Reduction

The cross reduction circuit is the most important tool to add to your turntable setup.

A well calibrated crosstalk reduction circuit can eliminate the ‘what is playing in the right channel is also playing in the left and vice versa’ effect that comes from the cartridge. The improvement is up to 49dB of channel separation resulting in better pin point three-dimensional images in the soundstage, clearer and more defined highs and tight control detailed bass.

The circuit also has a bonus feature which saves hours by adjusting the cartridge’s azimuth electronically. Correcting azimuth is aligning the stylus so that it rests perpendicular in the grooves of your favorite vinyl. When azimuth is off, one channel is in-phase and the other channel is out of phase and the result is out of place images on an unbalanced soundstage.

A calibrated crosstalk reduction circuit can compensate up to 7 degrees of axial tilt which reverts the out of phase channel back to in-phase resulting in positioning the images back to their rightful place on the soundstage.

F159’da, kalibrasyon kontrolleri olan bir DB metre ile yerleşik bir XTR (karışma azaltma) devresi bulunur. Normal veya düşük çıkışlı kartuşlara gerekli olan 40 DB veya 60 DB kazancı seçmek için arka panelde bir kazanç anahtarı vardır. MC kartuş ohm’ları için döner kontrol ile 10 ohm ile 1.000 ohm aralığı ayarlanabilir.

Devre, yalnızca iki aşamalı ve negatif geri besleme döngüsü olmayan benzersiz bir devredir. Giriş aşamasında düşük gürültülü 6922 (6DJ8) çift triyot tüp ile birlikte düşük gürültülü alan etkili bir transistör kullanılır, ünite düşük çıkışlı kartuşlar kullanıldığında son derece sessizdir.

 

Düşük çıkış empedansı ve düşük distorsiyon için saf A sınıfı MOSFET çıkış tamponları ile çıkış aşamasında bir 6922 (6DJ8) kullanılır. RIAA fono EQ, birinci ve ikinci aşama arasında konumlandırılmış pasif bir devredir. Kazanç anahtarı da birinci ve ikinci aşama arasında bulunur. Yüksek voltajlı B+ besleme, düşük çıkış empedansı ile yumuşak (yavaş) devreye girer.

Bu ünite çok müzikaldir ve plağın ne kadar iyi ses çıkarabileceğini duymanızı sağlar. Herhangi bir fiyata daha iyi bir cihaz olduğunu düşünmüyoruz.

F159 model numarasını nasıl bulduğumuzu merak ediyor musunuz? İster inanın ister inanmayın Jim Fosgate bugüne kadar 159 fono preamp yaptı, bu nedenle “159”.

Bu, kanal ayrımını artırarak bir pikap sisteminin sesini iyileştirmeye yönelik bir sinyal işlemcisidir. Birlik kazancı vardır ve hat seviyesi pikap çıkışı ile preamp/amplifikatör girişi veya teyp monitör döngüsü arasında bağlanır.

İptal tekniklerini kullanarak kanal ayrımını arttırır. Özellikle eksenel eğim ayarı olmayan kollarda kullanılacak kartuşların eksenel eğim hatalarını düzeltir. Soldan sağa ve sağdan sola kanal karışmasını sıfırlamakta kullanılan ayarlar için bir DB seviye göstergesine sahiptir.

Ayrı olarak satın alınacak bir test kaydı ile sol ve sağ kontrolleri kalibre etmek için test sinyalleri elde edilir. Pikap kartuşları hassastırlar ve nadiren mükemmel dengede ve/veya simetridedirler. Çok pahalı olanlar da dahil olmak üzere çoğu kartuş biraz düzeltme ile daha iyi ses çıkarır. Ölçtüğümüz bazı kartuşlar, düzeltme olmadan 20 DB’den daha az ve düzeltme ile yaklaşık 40 DB kanal ayrımına sahipti.

Ses sahnesi daha iyi bir imgeleme ile daha geniş ve daha temiz oluşur. Sinyal yolu yalnızca tek bir aşama kullanmaktadır, doğal ve çok müzikal bir sese sahiptir. Ses yolları çok kısa ve doğrudan olup besleme katı ve topraklama mükemmeldir. Bileşenler, en iyi ses ve uzun vadeli güvenilirlik için özel seçilmiştir.

Bir dehanın bir ömür boyu birikimini, yeni ve son teknoloji devrelerle ve gelişmiş ses mühendisleriyle işbirliği yoluyla hayata geçirmesi.

Jim Fosgate’in bu devrim niteliğindeki devreleri, Black Ice Audio’nun yeni lambalı teknolojisine hayat veren kaynaktır – ve bu ilk kez, elit hifi sesi herkes için erişilebilir kılmaktadır.