Ara
Close this search box.

Constellation Audio ARGO Entegere güçlendirici

Mükemmel dengeli bir sinyal.

ARGO’da kullanılan köprülenmiş dengeli modüler güçlendiriciler, firmanın 1.000 watt çıkış gücündeki Hercules II mono güçlendiricisinde kullanılanlarla aynı şekilde, 125 watt devre modülü olarak üretilmiş. Bu modüller özel sarım bir toroydal trafo sonrasında yer alan ciddi bir kapasitör bankı ile beslenmektedir. Hercules II ve Centaur güçlendiricilerde de kullanılan özgün (ve çok etkili) pasif soğutucu sistem ile modüllerin her zaman olması gereken sıcaklıkları garantilenmiş.

Line Stage Kazanç Modülü

Argo, diğer tüm Constellation Audio ürünlerinde bulunan aynı çekirdek preamplifikasyon devresini kullanır; Line Stage Gain Modülü. Bu modül, ses sinyalinin pozitif ve negatif yarıları arasında mükemmel bir denge elde etmek için servo devreler ve elle seçilmiş alan etkili transistörler (FET’ler) kullanır. Argo’da, bu sinyal, tıpkı ayrı preamp ve power amp kullanan bir sistemde olduğu gibi, ek bir kazanç aşaması gerekmeden doğrudan güç amplifikatörü devresine gider. Sonuç, yalnızca entegre bir amplifikatör için değil, herhangi bir ses bileşeni için gerçekten inanılmaz olan müzikalitedir.

Ev sineması baypas

İki kanallı müzik sistemlerinin bazen bir ev sineması surround ses sisteminin parçası olarak hizmet etmesi gerektiğini biliyoruz. Argo’nun ev sineması baypas işlevi, iki kanallı ses kalitesinden hiçbir şekilde ödün vermeden bir ev sinema sisteminin ön sol ve sağ hoparlörleri için amplifikatör görevi görmesine olanak tanır.

Çift mono güç kaynağı filtrelemeli özel sargılı toroidal transformatör

Argo’nun entegre güç kaynağı, özel sargılı bir toroidal transformatör ile başlar. Oradan AC gücü, her kanal için ayrı depolama kapasitörlerine, doğrultuculara ve voltaj regülatörlerine gider. Böylece bir kanaldaki yoğun talepler diğer kanalın performansını etkilemez.

Özel dengeli köprülü amplifikatör devresi

Argo’nun güç amplifikasyonu, Constellation Audio’nun Hercules II ve Centaur güç amplifikatörleri için kullanılan aynı tek uçlu, 125 watt’lık devre şemasından yapılmıştır. Argo, bu daha büyük amplifikatörlerin gücü ve dinamikleriyle boy ölçüşemezken, şeffaflığı, müzikalitesi ve sesi temelde aynıdır.

Üstün koruma için kalın 8,2 mm metal bileşenler

Argo’daki ana şasi bileşenleri, ev kablolarından ve cihazlardan 50/60 Hz elektromanyetik paraziti engellemek için gerekli olan minimum 8,2 mm kalınlığa kadar katı alüminyum levhalardan işlenmiştir. Girişim engellendiğinde, müziğin en küçük ayrıntısının geçişi serb

Entegre kulaklık amplifikatörü

Argo üzerindeki kulaklık çıkışı ile her tip dinamik ya da planar-magnetic kulaklığı en ufak bir dinamik sıkıştırma olmadan canlı konser seviyelerine taşıyabilir – en duyarsız ve en zor sürülen kulaklıkları bile.

XLR dengeli hat çıkışı

Bir gün sisteminizi daha büyük bir amplifikatörle yükseltmeye karar verirseniz, Argo buna hazır: arka panelde Constellation Audio Hercules II ve Centaur amfilerini (veya başka herhangi bir üst seviye güç amfisini) sürmek için uygun bir stereo XLR dengeli çıkışı vardır.

Ön panel dokunmatik ekran kontrol sistemi

Ön paneldeki 432 x 230 piksel dokunmatik ekran aracılığıyla Argo, gereksiz fiziksel anahtarlarla uğraşmadan, gelişmiş özelliklerine anında erişim sağlar.

İşlenmiş alüminyum uzaktan kumanda

Argo’nun çarpıcı endüstriyel tasarımı, Argo’nun görünümünü tamamlamak için alüminyumdan işlenmiş, aynı derecede çarpıcı bir uzaktan kumanda ile tamamlanmaktadır. Uzaktan kumandanın ağır hissi ve ergonomik tasarımı, Argo’nun tam bir kullanım keyfi vermesine yardımcı olur.

Girişler
2 XLR, 2 RCA, USB (servis ve kontrol sistemleri için), 3.5mm jak (12-volt tetikleme)
Çıkışlar
Argento Clamps hoparlör bağlantıları; XLR balanced; 6.2mm kulaklık jakı
Güç çıkışı
154 W, 8Ω (1 kHz @ 1% THD+N)
231 W, 4Ω (1 kHz @ 1% THD+N)
197 W, 2Ω (1 kHz @ 1% THD+N)
Kazanç
38.6 dB
Çıkış gürültüsü
-83 dB A-weighted
Sönümleme faktörü (8Ω load)
100
THD+N
0.005%, 1 kHz @ 25W 8Ω
Frekans cevabı
10 Hz ile 200 kHz arası, +0.5/-0.25 dB
Giriş empedansı (dengeli)
40 KΩ
Giriş empedansı (dengesiz)
20 KΩ
Çıkış empedansı
0.08Ω
Ses seviye çözünürlüğü
0.5 dB adımlarla 0 dB ile -99.5 dBFS arası
Ağırlık
18.1 kg
Boyutlar (G x Y x D)
432mm x 140mm x 400mm