Ara
Close this search box.

MAGICO A1

Raf tipi A1 hoparlörün yapısında komple destekli alüminyum bir kasa, berilyum kubbeli tiz ünitesi, karbon Nanografen konili bas ünitesi ve Magico’nun ünlü eliptik köprü devresi yer alıyor. 

A1’in kasası Q1’in benzeri 375mm kalınlığında 6061 T6 uçak kalitesinde alüminyumdan oluşuyor, Kasa, fırçalanmış alüminyum ya da siyah anotlanmış şekilde sunuluyor. Kapalı tipteki kasa, yaratıcı iç destekleme ve en ileri sönümleme materyalleri ile inanılmaz sağlam ve istenmeyen mekanik titreşimlerden bir o kadar uzaklaştırılmış. A1’in kasası geliştirilirken en yeni FEA programı ve fiziksel dinleme testleri uygulanmış. 

A1 Dave 2

A1 de A3 ile aynı tiz ünitesini kullanıyor; Magico’nun referans M serisinin tasarım platformu ve geometrisi üzerine kurgulanmış saf Berilyum diyaframlı 28mm kubbe tipli sürücü. Özel neodim motor sistemi son teknoloji sönümleyici materyaller ile iyileştirilmiş bir arka odaya sabitlenmiş. Böylelikle daha yüksek güç kaldırma, son derece yüksek dinamik kabiliyet ve esnek lineer bobin hareketi elde edilmiş.

Yeni geliştirilen 165mm çaplı orta-bas sürücü bir katmanı XG Nanografen olan, çok duvarlı fiber koniden oluşuyor. Bu koni hem en iyi ağırlık/sertlik oranına sahip hem ideal bir sönümleme faktörü yakalıyor. Sürücünün çerçevesi, bu ağırlık ve sönümlemeyi en iyi elde edebilmek için özel tasarımlar ve simülasyonlar ile denemeler sonucunda ortaya çıkmış. Titreşim noktalarını azaltma ve hava akışını en üste çıkarma sureti ile en az akustik etki elde edilmiş. 39mm’lik saf titanyum bobini stabil bir manyetik alanda tutabilmek için motor sistemi ekstra büyük mıknatıslar kullanıyor.  A1’in orta-bas sürücüsünün akustik, mekanik, elektromanyetik ve termal davranışları, en yeni finite elemente simulasyon analizleri kullanılarak en iyi hale getirilmiş. 

A1_slant
Hi-Fi Choice dergisi incelemesi için tıklayın
Hi-Fi News dergisi incelemesi için tıklayın

Teknik Özellikler

Sürücüler:

1 X 2.79cm Berilyum Kubbe Tiz

1 X 165mm Graphene Nano-Tec Orta-bas

Hassasiyet: 84dB

Empedans: 4 Ohms

Frekans Cevabı:

35 Hz – 50 KHz

Boyutlar: 39.62cm x 30.48cm x 21.59cm

Ağırlık: 22 kg